دکتر زاکانی: ۸۰ درصد مسائل شما مربوط به شهرداری است

admin اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۱ ۰

به همت مجمع دانشجویان حزب الله دانشگاه علم و صنعت ایران جلسه ای پیرامون بررسی مشکلات منطقه ۱۹، دیروز در مسجد سیدالشهداء شهرک سید احمد خمینی برگزار گردید. در این جلسه، از دکتر زاکانی، نائب رئیس کمیسیون اصل نود و نماینده مردم تهران در مجلس، جهت شنیدن و پیگیری مشکلات مردمی دعوت به عمل آمد.

پیش از آغاز جلسه دکتر زاکانی و تعدادی از دانشجویان و اهالی منطقه، از مکان های مختلف شهرک بازدید کردند و از نزدیک گفتگوهایی با مردم در خصوص مشکلات منطقه صورت گرفت.

این جلسه بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز شد و پس از پخش گزیده ای از مستند منطقه۱۹، گزارشی از روند کارهای انجام گرفته توسط مجمع دانشجویان حزب الله در طول یک سال و نیم اخیر ارائه گردید.

از جمله خواسته ها و مشکلات عمده مردم که در این جلسه مطرح شد، می توان به بحث زمین های اوقافی، مشکل کسب مجوز ساخت، عدم ارائه طرح تفضیلی، برخوردهای نامناسب و رشوه گیری ماموران شهرداری، عدم رسیدگی به شکایات و پرونده های قضایی مرتبط با شهرداری، نبود لوله کشی گاز، بهداشت نامناسب آب و فضای منطقه، عدم جمع آوری درست زباله، فقر شدید فرهنگی و نبود کانون های متولی امر، گسترش مرکز تولید و پخش مواد مخدر و گرایش جوانان بیکار به این مراکز، عدم امنیت، و نبود امکانات تفریحی و ورزشی برای ساکنین منطقه اشاره کرد.

که دکتر زاکانی در این باره گفتند: «دسته ی اساسی مشکلات شما که شاید بیشترین مشکلات شما باشد با شهرداری باشد. بحث دوم خدماتی است که باید از سایر دستگاهها باید بگیرید. بخشی دیگر به امور اوقاف بر می گردد که در مجموع ۲۰ عنوان می شود که هیچ کدام از آن ها تکراری نیست. با اقای فتح اللهی شهردار منطقه ی ۱۹ قرار می گذارم مفصل صحبت می کنیم بهترین راهی که به نظرم می رسد نشستن و صحبت کردن مفصل با شهردار است. برای رفع مشکلات آب و برق و گاز اول باید از شهرداری مجوز بگیرید. بسیاری از مسائلتان به شهرداری برمی گردد.»

دکتر زاکانی در پاسخ به اعتراض یکی از دانشجویان که چرا با این همه که ثابت می کند در شهرداری فساد وجود دارد، چرا شما می گویید باید بنشینیم صحبت کنیم آیا اگر کسی از مردم تخلف می کرد اول با او جلسه می گذاشتند بعد محاکمه اش می کردند چرا این چنین افرادی همچنان در مجموعه ی حکومت اسلامی باید باشند؟ گفت:« من آمده ام که مشکلات مردم را حل کنم راه قانونی را در پیش بگیرم تو می خواهی کار دانشجویی بکنی برو کار دانشجویی ات را بکن. می خواهی فیلم بسازی برو فیلمت را بساز. اگر می خواهید مشکلات مردم حل شود راهش این است. محل ورود برای پیگیری و حل مشکلات شهرداری است. دستگاه قضایی هست شما باید بروید شکایت کنید. شما نمی توانید به مجلس شکایت کنید. اگر دیدید دستگاه قضایی کارش را درست انجام نداد آن وقت بیایید پیش ما.» در این حین یکی از اهالی گفت:« ما بارها به قوه قضاییه شکایت کردیم اما نتیجه ای نگرفتیم. ما بارها به قوه قضاییه رفته ایم آخرش ما را به آقای فتح اللهی که خودش مشکل دارد رجوع دادند. دادگاه رسیدگی به تخلفات کارکنان شهرداری اول در بعثت بود بعد رفت هفت تیر  واز آن جا رفت سید خندان و شاید سال دیگر به جماران برسد. به حضرت عباس قسم آن جا شکایت کرده ایم.یک ساک پر از پرونده دارم.وقتی که خانه ی مرا خراب کردند همه ی این پله ها را رفتیم و دوباره ما را به آقای فتح اللهی ارجاع دادند. آقای قالیباف آمدند این جا رفتند روی منبر نشستند به منبر هم توهین شد گفتند بیایید مجوز می دهیم که رفتیم ندادند به ما دروغ گفتند. چهارسال پیش که آمدند برای افتتاح ورزشگاه شهید کاظمی گفتند طرح تفضیلی آماده است تا یک ماه دیگر روی سایت ها می گذاریم و از آن به بعد هم چندین نوبت دیگر هم قول دادند.ما خبر داریم که طرح تفضیلی آماده است و شوراهایی که با شهرداری تعامل جدی دارند به واسطه دسترسی که به طرح تفضیلی دارند زمین ها را به شکل های مختلف از مردم می گیرند.»

دکتر زاکانی در پاسخ به این انتقادات گفتند:« آن چیزی که به نظرم می رسد این روشی است که گفتم. البته این مانع از آن نیست که دوستان دانشجو پیگیری های خود را انجام ندهند و شما هم شکایت نکنید. شمااگر شکایت دارید به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کنید و ما بر اساس آن نامه شهردار را به پاسخگویی دعوت می کنیم. بعد از آن به بحث گاز و آب و امنیت می پردازیم البته می توان آن ها را به کمیسون دعوت کنیم. البته شاید ۸۰ درصد مسائل شما مربوط به شهرداری است که باید از این جا شروع کرد.که ان شا الله دوشنبه هفته ی آینده همه را به کمیسیون دعوت می کنیم تا بیایند پاسخگو باشند.»

لازم به ذکر است که پس از حدود یک سال و نیم که از پیگیری مجمع حزب الله می گذرد این نخستین باری است که یکی از مسئولین مربوطه در جمع مردم حاضر می­شود. گفتنی است که تاکنون چندین بار از شهردار محترم منطقه ۱۹ جناب آقای فتح اللهی و همچنین اعضای شورای شهر تهران بزرگ دعوت به پاسخگویی شده بود که به هیچ عنوان حاضر به ارائه ی پاسخ در مورد ضرب و شتم وقیحانه ی مردم و تخریب منازل آنان، چرایی عدم رسیدگی به منطقه از لحاظ بهداشت و خدمات اولیه شهری، رشوه گیری های کلان مامورین منتسب به شهرداری و نیز عدم ارائه ی طرح تفضیلی منطقه نشده بودند.

فرستادن دیدگاه »

What is 9 + 7 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)