مجمع دانشجویان حزب الله: کینه های بدر و احدی سر باز کرده است

admin آذر ۱۲, ۱۳۹۱ ۰
مجمع دانشجویان حزب الله: کینه های بدر و احدی سر باز کرده است

در پی حوادث چند روز پیش دانشگاه و جسارت یک تشکل معلوم الحال به مجمع دانشجویان حزب الله، این تشکل با انتشار بیانیه ای مواضع خود را روشن کرده است. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

ولا تقف ما لیس لک به علم إن السمع والبصر والفؤاد کل أولئک کان عنه مسئولا

روز گذشته بیانیه­ای در سطح دانشگاه منتشر شد که علاوه بر انتساب اتهامات کذب به مجمع دانشجویان حزب الله، حاوی ادعاهای سخیفی نیز بود که بر این تشکل لازم آمد بیانیه ای در جواب آن منتشر کند.

در نیمه اول بیانیه منتشر شده اتهامی چون توهین به شهدا توسط تشکل مجمع دانشجویان حزب ا… مطرح شده که هر کسی با اندک بهره ای از عقل و انصاف پی به باطل بودن آن می برد. اگر کسی به خروجی­های این تشکل نگاهی بیاندازد متوجه خواهد شد که اتفاقا تمام دغدغه اعضای این تشکل عمل به حرفهای حضرت روح ا… و نگرانی از هدر رفتن خون شاگردان و مریدان آن پیر سفر کرده است. ستون هایی از قبیل “خاطره شهدا” و  “قیاسی مع الفارغ” در نشریه خیزش که ارگان رسمی مرکز مطالعات مجمع دانشجویان حزب ا… است به خوبی بیانگر این مدعاست. البته موضع گیری مجمع در وقایع جهان اسلام نیز بیانگر این مطلب است که این تشکل کماکان به ادامه نهضت شهادت که راه انبیا و اولیاست معتقد بوده و هست.

نگاهی به خروجی  های مجمع نیز، کذب و بی اساس بودن این اتهامات را مشخص می کند. برگزاری برنامه هایی از قبیل درنگ در رنگ ها (بزرگداشت چهلمین روز شهادت سردار شهید شوشتری)، اردوی مناطق جنگی غرب کشور، برگزاری عصر شعر شهدای علمی، رسیدگی به وضع اسفناک جانبازان در آسایشگاه بقیه الله و … که البته مربوط به سال های اخیر است و گرنه بیان آنچه در طی این سال ها اتفاق افتاده است در این مقال نمی گنجد و تنها به این نکته بسنده می شود که اولین اردوی راهیان نور در دانشگاه علم و صنعت ایران توسط مجمع دانشجویان حزب ا… برگزار شده است. اما پرسش این است که با توجه به این واقعیات که اگر نگوییم بر همه فعالین دانشجویی، مسئولین دانشگاه و نهاد مقام معظم رهبری روشن است، به چه دلیل عده ای اینگونه عنان از کف داده و خوشحال از اینکه نکته ای از مجمع حزب ا… بدست آورده اند چنین در فضای دانشگاه به یاوه گویی می پردازند؟

در ادامه بیانیه می خوانیم “… ولی فراموش نکرده ایم زخم های گذشته این به اصطلاح تشکل را، توهین به نهاد مقام معظم رهبری، توهین و حمله به سپاه و آبروریزی از نظام با تهیه خوراک برای رسانه های بیگانه در قضیه سفارت”

در اینجاست که کینه های بدر و احدی رو شده است و مشکل اصلی این مدعیان ناگهانی دفاع از شهدا با مجمع دانشجویان حزب ا… روشن می شود. در این قسمت از بیانیه سه اتهام به مجمع وارد شده است.

۱-درباره توهین به نهاد مقام معظم رهبری در همان زمان کمیته نشریات تشکیل شده و به این مساله رسیدگی شد.

۲-حمله به سپاه یکی دیگر از مصادیق کذب و اراجیف گویی این بیانیه می باشد. در بحث سپاه موضع رسمی مجمع دانشجویان حزب ا… همان موضع حضرت امام(ره) در وصیت نامه است.

“وصیت اکید من به قوای مسلح آن است که همانطور که از مقررات نظام ، عدم دخول نظامی در احزاب و گروه ها و جبهه ها است به آن عمل نمایند؛ مقام های مسلح مطلقا، چه نظامی و انتظامی و پاسدار و بسیج و غیر این ها، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازی های سیاسی دور نگه دارند.”

(وصیت نامه امام)

که ایشان به شدت با ورود نیروهای نظامی از جمله سپاه به عرصه سیاست مخالفت می کنند و مجمع دانشجویان حزب ا… نیز هیچگاه غیر از این بحث دیگری در این باره نداشته است. اگر تاکید بر جملات حضرت امام و مخالفت با ورود نیروهای نظامی به عرصه سیاست توهین و حمله به سپاه است، اولین توهین کننده و حمله کننده شخص حضرت امام(ره) است. البته سپاه یکی از ارکان مکتبی انقلاب اسلامی است که در جایگاه قانونی اش وجود و سلامت نظام جمهوری اسلامی را بیمه می کند.

۳- و اما سفارت!

این مدعیان، که البته ساده انگاری است، آنان را محدود در تشکل ذکر شده در بیانیه و حتی رهبر و متفکر این سخیف گویی ها بدانیم، موضع گیری های مجمع دانشجویان حزب ا… را در قضیه تسخیر(!) برنامه ریزی شده سفارت انگلیس خبیث، آبروریزی از نظام و تهیه خوراک برای رسانه های بیگانه می دانند. حال این سوال مطرح می شود نظر این صاحبان انقلاب! درباره صحبت های حضرت آقا در دیدار با تشکل های دانشجویی چیست؟

“در قضیه اخیر اشغال آن سفارت خبیث [بریتانیا]، احساسات جوانان درست بود ولی رفتنشان [به داخل سفارتخانه] درست نبود.”

(مقام معظم رهبری- ۱۶/۰۵/۹۱ )

 آیا حضرت آقا نیز با این تعریف جزء آبروریزان نظام محسوب می شود؟ یا این تعاریف فقط برای مخالفین این عده کاربرد دارد. آیا نباید به صحبت های حضرت آقا هر چه زودتر جامه عمل پوشاند تا پس از این دیگر عده ای آبروی نظام را در طبق اخلاص! نگذاشته و چوب حراج بدان نزنند و منویات و اشتباهات خود را به پای حمایت از نظام نگذارند؟!

“من گمان می کنم اگر مجموعه‌هاى دانشجوئى، کانون یا کانون هاى تصمیم و اقدام داشته باشند براى اینکه در مسائل گوناگون فکر کنند و تصمیم بگیرند، اقدامهاى آنها سنجیده‌تر خواهد بود. مثلاً فرض کنید در فلان قضیه‌اى که چند تا مثالش را الان زدم، دانشجوها چه کار کنند، خوب است؟ این را بنشینند یک گروه نخبه‌اى، زبده‌اى، مسئولى فکر کنند، بعد به صورت متحدالمآل در بین مجموعه‌ى دانشجوئى واضح و مشخص بشود که اگر کسى تخطى و زیاده‌روى کرد از آنچه که قرار شده، مربوط به تصمیم دانشجوها و جریان دانشجوئى نیست.”

(مقام معظم رهبری.۱۶/۰۵/۹۱ )

البته باید به این نکته نیز توجه داشت که از نظر اینان اعتراف به اشتباه، خود اشتباهی بزرگتر است! و اما سوال بعدی که پیش می آید اینست که چگونه عده ای از افراد که داعیه پیروی از ولایت فقیه را دارند (و البته با استفاده از آن تمام مخالفان خود را سرکوب می کنند) می توانند به این حد از بی شرمی برسند که صحبت مقام ولایت امر مسلمین، که خود را پیرو او می دانند (حداقل در ظاهر) به پشیزی انگاشته و کماکان بر درستی عمل جاهلانه خود اسرار می ورزند؟ جواب این سوال را باید در پشتوانه های تئوریکی که برایشان بسته بندی و فرستاده می شود جست و جو کرد. وقتی فردی قبول کرد که گزاره “هدف، وسیله را توجیه نمی کند”  گزاره غلطی است از او باید انتظار هر حرکت و رفتاری را داشت و البته با این تحلیل و پیش فرض نباید از انتشار اکاذیب و دست وپا زدن های بی اخلاقانه که تا امروز علیه مجمع دانشجویان حزب ا… اتفاق افتاده است و در آینده نیز اتفاق خواهد افتاد تعجب نمود.

بگذریم از اینکه شهید مرتضی مطهری (که یکی از قربانیان این طرز تفکر بود) تلاش داشت تا به این عده بفهماند که لااقل در اسلام “هدف، وسیله را توجیه نمی کند” و نمی توان با وسیله غیرمشروع به هدف مشروع رسید و اگر این تز را پذیرفتند، لااقل به اسم اسلام آن را معرفی نکنند و بستر اجرای آن را در جایی غیر از جهان اسلام (به طور مثال اسراییل، آمریکا و یا انگلیس) بجویند.

در انتها ذکر چند نکته ضروری است:

۱-فصل آخر بیانیه که گویا با الهام از بیانیه های سابق مجمع دانشجویان حزب الله نوشته شده است خطاب به دکتر جبل عاملی تقاضای برخود انقلابی(!) با مجمع را نموده است. خطاب به این نورسیدگان باید گفت به عمل کار برآید به سخنرانی نیست. مجمع دانشجویان حزب الله بر پای مواضع البته به حق خود ایستاده است و با این بازی های کودکانه ذره ای از آن کوتاه نخواهد آمد.

۲-رویه معمول این عده تحریک و تشجیع احساسات است. (مانند قضیه سفارت) که قاعدتا نقش عقل در اینجا کمرنگ و حتی بی رنگ می شود. مجمع دانشجویان حزب ا… از طرح هر دعوی که به صورت قانونی اقامه شود استقبال خواد کرد و با حضور قلب! در آن شرکت خواهد نمود.

۳-چنانچه این عده حرف قابل تاملی درباره مسائل نظام (و به طور خاص قضیه سفارت) دارند مجمع دانشجویان مشتاقانه از مناظره با این افراد در فضای عمومی استقبال خواهد کرد.

ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و نصرنا علی القوم الکافرین

مجمع دانشجویان حزب ا…

دانشگاه علم و صنعت ایران

فرستادن دیدگاه »

What is 7 + 3 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)