حقیقت در پیچ تند ترامپ

abbas akh فروردین ۲۷, ۱۴۰۰ ۰
حقیقت در پیچ تند ترامپ

در انتخابات آمریکا اتفاقات جالبی در حال رخ دادن است، یک رئیس جمهور ادعا کرده است تقلب در انتخابات رخ داده و قصد کنار رفتن ندارد و از سوی دیگر با استفاده از تمام مسیرهای قانونی و افراد هم حزبش در تلاش بود تا این انتخابات را زیر سوال ببرد.

شاید درس آموز ترین اتفاق آن زیر بار نرفتن مسئولان هم حزبش بود. تا آنجا که حتی قاضی‌هایی که ترامپ خود نصب کرده بود نیز دست رد به سینه‌اش زدند.

از سوی دیگر فراخوان عمومی او باعث شد طی دیروز و امروز کنکره این کشور به دست حامیان او بیفتد.

مشخص نیست که واقعا تقلبی در انتخابات آمریکا رقم خورده است یا این بازی ترامپ برای عدم ترک قدرت بوده است اما چیزی که مشخص است ترامپ از نوع سایر سیاسیون آمریکا نبود…

آیا اینان همانند آنچه سال‌ها ابراز می‌داشتند دموکراتیک بوده‌اند یا نه، سال‌ها به فریب ملت خود و جهان می‌پرداختند.
حقیقت دو پاسخ بیشتر برای این جریان ندارد یا تقلبی رقم خورده یا خیر.

با فرض وجود تقلب در انتخابات آمریکا همانند سایر حاکمیت‌ها یک شخص محکوم می‌شود تا بدنه کلی مصون از تغییر بماند در آن صورت ترامپ عامل این اتفاقات قلمداد خواهد شد تا همچنان آمریکا بتواند نقش‌پردازی خود را در دنیا ادامه دهد.

اما در صورتی که تقلبی رخ نداده باشد و ترامپ با لجاجت خود این جریانات را رقم زده باشد، حقیقتا باید گفت نظام موجود در آمریکا سازوکارهای متناسبی را ایجاد کرده است و چرخ‌دنده‌های نظام دموکراتیک (به معنای غربی آن) در آنجا درست به کار خود ادامه می‌دهند.

زمان حقیقت را روشن خواهد کرد بنظر این اتفاقات مبدا بزرگی برای آینده دنیا خواهد بود. حال باید دید آیا تاریخ نتیجه‌گیری بزرگی از این اتفاق خواهد داشت؟

محمد یکه‌خانی

فرستادن دیدگاه »

What is 8 + 7 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)