تجمع دانشجویی مقابل وزارت خارجه در اعتراض به سکوت دربرابر تلاش برای قتل شیخ زکزاکی

admin تیر ۲۴, ۱۳۹۸ ۰

جمعی از دانشجویان عدالتخواه در اعتراض به سکوت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در برابر سال‌ها اسارت و تلاش برای قتل شیخ ابراهیم زکزاکی (رهبر حرکت اسلامی نیجریه) در مقابل ساختمان این وزارتخانه ضمن سر دادن شعارهایی برای آزادی شیخ تجمع کردند.

در پایان نیز بیانیه پایانی این تجمع توسط کربلایی زاده دبیر مجمع دانشجویان قرائت گردید که متن آن به شرح ذیل می باشد:

بیانیه پایانی دانشجویان در محکومت انفعال وزارت خارجه جمهوری اسلامی در قبال اسارت شیخ #زکزکی

《وَمَا لَکُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ الَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَٰذِهِ الْقَرْیَهِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنکَ وَلِیًّا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنکَ نَصِیرًا》
(نساء/۷۵)

سال‌های متوالی است که حرکت اسلامی نیجریه با تقدیم هزاران شهید و مجروح، هزینه‌ی حق‌طلبی و مبارزات مسالمت‌آمیز خویش را با خون می‌پردازند و این به واسطه‌ی تعلیمات رهبر مُصلح و صلح‌طلب این جنبش شیخ ابراهیم زکزکی است که فریاد بت شکنانه‌ی خمینی را در غرب آفریقا طنین انداز کرده است. از این روست که علی‌رغم گذشت سال‌ها از دستگیری غیرقانونی شیخ ابراهیم و همسرش و باوجود حکم برائت دادگاه نیجریه، رژیم بوهاری نه تنها حاضر به آزادی او نیست، بلکه خبرها حاکی از تلاش‌هایی آشکار برای قتل ایشان است.

در چنین شرایطی که نهادهای وابسته‌ی بین‌المللی در قبال این جنایات مشی سکوت و انفعال پیشه کرده‌اند، بر دولت‌های مسلمان به ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران است که فراتر از بیانیه‌های کم‌خاصیت و ابراز نگرانی، با به کار گیری تمام ظرفیت‌های موجود در عرصه بین‌الملل و سیاست خارجه برای جلوگیری از تداوم این جنایات و نجات شیخ ابراهیم از چنگ رژیم بوهاری فورا اقدام کند.

ما دانشجویان مسلمان ایران ضمن ابراز هم‌دردی با مردم مظلومان نیجریه و محکوم کردن جنایات ضد بشریِ رژیم ستمگر بوهاری و حامیان آن، به مسئولان قوای سه‌گانه متذکر می‌شویم که به وظایف انسانی، شرعی و قانونی خود در این باره عمل کنند و همان طور که در اصل۱۵۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده است از مبارزه حق طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان به معنای واقعی کلمه حمایت کنند و پی‌گیری‌های لازم را برای توقف این جنایت‌ها و احقاق حقوق مردم مستضعف نیجریه و مجازات عاملان این جنایت‌ها به عمل‌ آورند و چنان چه امام بزرگوار فرمودند باید به عنوان یکی از اصول سیاست خارجی خود، در رسیدگی به مشکلات مسلمانان و حمایت از مبارزان و محرومان با تمام وجود تلاش نماییم و اعلام کنیم که جمهوری اسلامی ایران برای همیشه حامی و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است. چرا که عمل به این موارد مبنای مشروعیت مسئولان جمهوری اسلامی خوهد بود. به امید آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی

فرستادن دیدگاه »

What is 3 + 15 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)