ما وظیفه داریم خط مبارزه با طاغوت و استکبار را ادامه دهیم… .

admin آبان ۱۲, ۱۳۹۷ ۰
ما وظیفه داریم خط مبارزه با طاغوت و استکبار را ادامه دهیم… .

دبیر مجمع دانشجویان حزب الله در کنفرانس خبری هفته‌ی استکبارستیزی:
استکبارستیزی آرمان‌ اصلی انقلاب اسلامی است؛ ما وظیفه داریم خط مبارزه با طاغوت و استکبار را ادامه دهیم.

به گزارش نشریه خیزش نو، محمدصادق کربلایی زاده، دبیر مجمع دانشجویان حزب الله دانشگاه علم و صنعت، در کنفرانس خبری به مناسبت هفته‌ی استکبارستیزی که از سوی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی برگزار شده بود، گفت: در فرهنگ دینی ما واژه استکبار معنای گسترده‌ای دارد که ویژگی اصلی این تفکر، خود بزرگبینی و خودبرتربینی است.

کربلایی زاده تصریح کرد: واقعیت این است که انقلاب ما اساسن در اعتراض به استکبار پدید آمد، چرا که برای ملت ایران قابل پذیرش نبود که بخواهد زیر بار تحمیل قدرت‌های استکباری و یا انسان و دولت مستکبر برود، بنابراین استکبارستیزی یکی از آرمان‌ها و اهداف اصلی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: اگر ما انقلاب را یک صیرورت و یک فرآیند در حال جریان بدانیم و نه یک واقعه تمام شده لازم است نسبت به آرمان‌های انقلاب هم تا همان حد دغدغه‌مند بمانیم.

این فعال عدالت‌خواه خاطرنشان کرد: به قول امام خمینی (ره) مستکبرین منحصر به سلاطین، رؤسای جمهور، دولت‌های ستمگر نیستند و فقط یک مصداق آن، همان اجانبی هستند که ملت‌ها را ضعیف شمرده و مورد تجاوز قرار می‌دهند. امام خمینی (ره) تصریح کردند یک مورد هم از مستکبرین دولت‌های جائری هستند که ملت‌های خودشان را ضعیف می‌شمردند و به آن‌ها تعدی می‌کنند.
دبیر مجمع دانشجویان حزب الله دانشگاه علم و صنعت با اشاره به این که امام خمینی (ره) رژیم طاغوت را به عنوان مستکبر می‌دانستند، یادآور شد: شاخصه مستکبرین این است که ملت‌ها را ضعیف می‌شمردند و ملت را از روی استکبار نظر کرده و به ملت تعدی می‌کنند.

وی با اشاره به بخشی از سخنان امام در رابطه با استکبار آمریکا و بیان این که با توجه به معیارهای امام باید دید که تک تک مسئولان ما الان در چه دسته بندی جای می‌گیرند و نحوه برخورد آن‌ها با مردم چگونه است، اضافه کرد: باید ببینیم در قوه قضائیه و دادگاه های ما چه می‌گذرد و یا چه کسانی می خواهند با تصویب لوایح استعماری راه را برای استکبار خارجی باز کنند سوال این است الان چه کسانی سعی می‌کنند با جار و جنجال و بازی‌هایی که هر روز درست می‌کنند، میخواهند افکار عمومی را از مسائل اصلی مملکت منحرف کنند و چه کسانی هستند که با دید تحقیر به مردم نگاه می‌کنند و با ضعیف شمردن ملت راه حل مشکلات کشور را در نزد همان قدرت‌های استکباری جست‌وجو می‌کنند.

کربلایی زاده تاکید کرد: اکنون تفاوت مسئولان و دستگاه‌های جمهوری اسلامی با فلان کشور مستکبر یا وابسته به استکبار چیست؟ الان از غزه گرفته تا یمن و کشمیر و میانمار مستکبران عالم دارند مردم مستضعف را به خاک و خون می‌کشند، ولی مسئولان جمهوری اسلامی چه موضع شدیدی در قبال این وقایع گرفته اند و چه گام عملی برداشته اند؟

دبیر مجمع دانشجویان حزب الله دانشگاه علم و صنعت یادآور شد: ما وظیفه داریم خط مبارزه با طاغوت و استکبار را ادامه دهیم؛ در واقع ما انقلاب نکردیم که جای افراد با هم عوض شود ما برای اصلاح جامعه و رسیدن به آرمان‌ها دست به انقلاب زدیم.

وی اضافه کرد: همان طور که امام خمینی فرمودند ما اعتقاد داریم: امروز جنگ حق و باطل، جنگ فقر و غنا، جنگ استضعاف و استکبار و جنگ پابرهنه‌ها و مرفهین بی درد شروع شده و این جنگ هنوز هم ادامه دارد و ما این را وظیفه‌ی خومان می دانیم که همچنان این خط مبارزه را ادامه دهیم و امروز هم این را رسالت خود می‌دانیم که با مصادیق داخلی طاغوت و استکبار که خود را در زیر پوسته جمهوری اسلامی پنهان کردهاند و همچنین مصادیق خارجی و جهانی آن مبارزه کنیم.

فرستادن دیدگاه »

What is 5 + 9 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)