دعوت رسمی مجمع دانشجویان حزب الله از دانشگاه الزهرا برای مناظره و پاسخگویی در مورد تخریب خانه های ده ونک

admin آذر ۴, ۱۳۹۷ ۰
دعوت رسمی مجمع دانشجویان حزب الله از دانشگاه الزهرا برای مناظره و پاسخگویی در مورد تخریب خانه های ده ونک

مجمع دانشجویان حزب الله دانشگاه علم و صنعت طی نامه ای رسمی از ریاست دانشگاه الزهرا برای مناظره و پاسخگویی در مورد تخریب خانه های ده ونک دعوت به عمل آورد که مسئولان دانشگاه الزهرا از حضور در جلسه و پاسخگویی امتناع کردند.

قابل ذکر است این املاک، خانه‌هایی سازمانی بوده و باید از سال ۶۰ به ساکنان آن‌ها واگذار و در ازای این واگذاری پولی از آنان گرفته می‌شد.
اکنون بیش از ۳۰ سال است که با این ساکنان برخورد مالکانه صورت گرفته، به نام ایشان قبض آب و برق صادر شده است و ساکنان الزامی نمی‌دیدند برای گرفتن سند -با توجه به هزیته‌ی گزافی که دارد-  اقدام کنند. در تمام این سال‌ها دولت هیچ اقدام جدی برای گرفتن پول و واگذاری این املاک انجام نداده است حال چه شده است که بعد از گذشت ده‌ها سال به فکر بیرون انداختن این خانواده‌ها و ساکنان قدیمی افتاده اید؟ آن زمان که این منطقه دِهی دور افتاده بود چرا نیامدید و این املاک‌ را بگیرید؟ اگر از همان زمانی که این زمین‌ها در اختیار دولت قرار گرفته بود، به جای پاس‌کاری و واگذاری این املاک به یک‌دیگر، اقدامی جدی برای واگذاری قانونی این املاک به ساکنان می کردید، حالا دیگر مجبور نبودید اشک پیرزن ده‌ونکی را ببینید و شاهد اضطراب و هراس هرشب خانواده‌های ده‌ونکی باشید و بیماری و سکته و فوت ساکنین ده‌ونک را زیر این فشارها نظاره کنید.
می‌توانید کار خود را با پیداکردن خیّر و قول خانه‌دار شدن در جایی دیگر و با بهانه‌های ساخت کتابخانه و خوابگاه برای دانشجویان توجیه کنید اما حق ندارید بر سر کسی منّت بگذارید؛ مستضعفان ولی نعمتان این انقلاب‌اند و نیازی به ترحّم و صدقه‌ی کسی ندارند. شما که خود را نمانده‌ی حقوقی دولت می‌دانید، باید خوب بدانید که طبق قانون اساسی حق آن‌ها است که خانه داشته باشند و وظیفه‌ی دولت است که برای آن‌ها مسکن تهیه کند.

فرستادن دیدگاه »

What is 5 + 14 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)