جوابیه مجمع دانشجویان حزب الله به ۲۰:۳۰

admin خرداد ۸, ۱۳۹۰ ۰

سردبیر محترم سرویس خبری ۲۰:۳۰

سلام علیکم؛

احتراما پیرو پخش اخبار در تاریخ های ۴/۳/۹۰ و ۵/۳/۹۰ توسط این سرویس خبری از شبکه دو سیما، در خصوص انتشار گزارش یک سایت خبری در رابطه با اجحاف به یک بیمار در بیمارستانی خصوصی، چند نکته لازم به ذکر است:

بیمار مذکور در این گزارش فردی به نام ”مجاهد ” است که پس از سقوط از ساختمانی در کرج به بیمارستان دولتی میلاد کرج منتقل می شود. پزشکان آن بیمارستان تصمیم به قطع دو پای او می گیرند اما پس از انتقال وی به بیمارستان خصوصی رامتین در تهران و انجام عمل جراحی بهبودی نسبی می یابد اما به دلیل عدم تمکن مالی در متروکه ای در بیمارستان زندانی می شود و تمام امکانات درمانی از او دریغ می شود تا جایی که دوباره وضعیت او وخیم می گردد

دانشجویان دانشگاه علم وصنعت با سخنرانی ایت الله حمیدی امام جماعت مسجد دانشگاه متوجه ظلم فاحش به این فرد می شوند لذا مجمع دانشجویان حزب ا… دانشگاه علم وصنعت پیگیر وضعیت این فرد می شود تا در نهایت این بیمار با کمک افراد مختلف من جمله آیت الله حمیدی و جهاد دانشگاهی این دانشگاه با قرار وثیقه! از بیمارستان مرخص شده تا با وضعیت علیل پیگیر هزینه های کمرشکن بیمارستان باشد.

اما با توجه به آن که وضعیت این بیمار یک مسئله ی نادر در یک بیمارستان خاص نبود، بلکه نمونه ای از مشکلات هرروزه بیماران مستضعف و محروم است، لذا این مجموعه تصمیم بر آن گرفت که این نمونه اثبات شده را پیگیری نماید و در جریان آن به خبر ۲۰:۳۰ اطلاع داده شد.

لازم به تذکر است زمانی این گزارش از طرف خبرنگار محترم ۲۰:۳۰ تهیه شد که، پیگیری های صورت گرفته توسط دانشجویان سبب ترخیص ایشان به قید وثیقه شده بود.

با اینکه رسالت خبر رسانی به خصوص در جمهوری اسلامی همیشه باید پیگیری مشکلات مستضعفین و محرومین باشد- مشکلاتی که مسئولین دانسته آن ها را انکار میکنند که نکند خدای ناکرده بیمارستان های موسوم به بیمارستان های خصوصی آزرده خاطر شوند- مشکلاتی نظیر این که چرا بیماران این چنینی در بیمارستان های دولتی باید پایشان قطع شود و برای محروم نشدن از پا باید به بیمارستان خصوصی بروند؟ چرا بی بهره ها از مال دنیا باید از هستی ساقط شوند؟ چرا بیمارانی همانند این بیمار که بعد از هزینه های سرسام آور اولیه در حالی که دیگر پولی برایشان باقی نمانده باید در بیمارستان ها گروگان !! باشند تا کسی به فریاد آن ها برسد؟ چرا چنین بیمارانی باید در مخروبه های نامناسب و غیر بهداشتی که حتی برای آدم های سالم نیز غیر قابل تحمل است بستری شوند، و تمامی خدمات پزشکیشان نیز قطع شود؟

اما متاسفانه بعد از چند ماه این خبر دردآور تنها در قسمت کوتاهی از بسته پزشکی این بخش خبری جا پیدا کرد تا مبین این باشد که مستضعفین و مشکلات آنها در این بخش خبری مانند بقیه بخش های صداوسیما جایگاهی ندارند.

این موضوع اگر برای شما و بخشهای خبری سوخته است برای فرزندان روح الله هنوز تازه و درد آور است. مستضعفین هر روز با این نوع اتفاقات دست و پنجه نرم میکنند و قربانیانِ چنین بیمارستانیهایی هستند. بسیاری اگر بتوانند به هر آب و آتش میزنند و کمرشان زیر بار مالی آن خم می شود تا از مرگ عزیزانشان و یا قطع عضوشان جلوگیری کنند و بسیاری دیگر با حسرت و آه و افسوس به این هم نائل نمیآیند چرا که همه داراییشان به پذیرش اولیه این بیمارستان ها هم نمیرسد.

اما در مورد ادعای شما که با پیگیریهای ۲۰:۳۰ مشکل این بیمار حل شد، باید ذکر کرد که این ادعا خلاف واقع است چرا که اگر منظور از حل شدن موضوع از گرو خارج شدن این بیمار از بیمارستان با قرار وثیقه است همانگونه که گفته شد قبل از پخش شدن بسته پزشکی این اتفاق افتاده بود و در مشکلات بعد از آن نیز به گفته صریح بستگان بیمار هیچ مسئول و نهادی من جمله آن بخش خبری پیگیری و کمکی به انبوه مشکلات ایشان نکردهاند لذا با توجه به اخلاق لازم است که این مطلب را در اولین بخش خبری خود اصلاح نمایید.

فرستادن دیدگاه »

What is 10 + 9 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)